RATKAISTU OSIN: Login Form'in muokkaaminen

  • Taata
  • Taata hahmo Aiheen kirjoittaja
  • Vieras
  • Vieras
12.06.2012 19:29 - 12.06.2012 23:29 #2668 : Taata
Taata loi aiheen: RATKAISTU OSIN: Login Form'in muokkaaminen
Hei!
Haluaisin muokata Joomlan (Versio 2.5.4) omaa Login ikkunaa siten, että siinä ei ole ollenkaan näkyvissä noita
"Salasana unohtunut" ja "Käyttäjätunnus unohtunut" rivejä. Olen hyvin uusi Joomla käyttäjä ja en ole keksinyt logiikkaa missä noita pääsisi muokkaamaan. Moduulin asetuksista saa kyllä rekisteröintimahdollisuuden pois mutta näille ei löydy vastaavaa. En myöskään ole löytänyt oikeaa tiedostoa, jota voisin editoida.
Samalla tunnuksella tulee iso joukko samaan viiteryhmään kuuluvia käyttäjiä sisälle, joten ei voi ajatellakaan että käyttäjille antaisi oikeuden vaihtaa salasanaa.

Toinen tarve olisi pienentää Login Form ikkunan kokoa. En siihenkään ole vielä keinoa löytänyt vaikka olen surffaillut netissä varmaan yhteensä vuorokauden näiden kahden aiheen ympärillä.

Yritin jo ratkoa ongelmaa asentamalla BT-Login moduulin, mutta käyttäjien toivomuksesta siihenkin oli nuo kentät lisätty loppukeväästä :( . Ja ei helppoa asetusta niiden piilottamiseen. BT:ssä ikkuna on oletusarvoisesti pieni niin kauan kun se on odotustilassa.

OSARATKAISU LÖYTYI: Joomla.org foorumilla oli keskustelu aiheesta ja kun riittävän pitkälle luin, niin sain poistettua sekä ne FORGOT-lauseet että Bulletit, jotka ekan stepin jälkeen sinne jäivät.
Linkki keskusteluun: forum.joomla.org/viewtopic.php?f=480&t=328079

Login Formin kokoasiaan ei vielä ratkaisua löytynyt.
Last Edit: 12.06.2012 23:29 : Taata. Syy: Ratkaistu osin

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

Valvojat: jkwebdesignGamossJiiKoo
Sivu luotiin ajassa: 0.059 sekuntia